Seminář pro svěřenské správce a poradce pod záštitou APRSF

Tento dvoudenní seminář pořádáme ve spolupráci se společnostmi Deloitte a J&T Family Office pod záštitou APRSF – Asociace pro podporu a rozvoj svěřenských fondů zs, odborné organizace zabývající se institutem svěřenských fondů v České republice.

Po úspěšném absolvování kurzu porozumíte struktuře, historii a praktickému využití svěřenských fondů v České republice. Seminář Vás zároveň podrobně provede povinnostmi a závazky svěřených správců.

Seminář je určen pro:

  • Kdo uvažuje o přijetí funkce svěřenského správce anebo už roli svěřenského správce vykonává.
  • Právníky, finanční poradce, notáře a další, kteří mají zájem o základní znalost svěřenských fondů – vhodné k poskytování poradenství klientům.
  • Kohokoli, kdo by si rád prohloubil znalosti a porozuměl svěřenským fondům v České republice

 

Pro většinu svěřenských správců (v závislosti na zakládací dokumentaci konkrétního svěřenského fondu), může být účastnický poplatek započítán jako legitimní náklad svěřenského fondu, který spravujete.

Pro více informací ohledně obsahu a možností registrace prosím  přejděte na podrobné informace k semináři . Seminář běžně probíhá v jazyce, avšak na vyžádání jej lze poskytnout též v angličtině. Termín nadcházejícího semináře je plánován na 28. – 29. 5. 2024.

Úspěšným dokončením semináře včetně složení závěrečné zkoušky získáte certifikát o účasti a dokončení kurzu schválený APRSF.

„V minulosti jsem se zúčastnil i jiných školení na téma svěřenských fondů a řadu svěřenských fondů jsme již pro naše klienty také založili. Vaše školení ale hodnotím jako jedno z nejlepších, a to hlavně pro jeho praktický přínos. Během dvou dní jsme měli možnost prodiskutovat pro nás aktuální a konkrétní otázky spojené se zakládáním a správou svěřenských fondů s konzultanty, daňovými poradci i bankéři a díky tomu proniknout hlouběji do celého tématu.“ (Mgr. Michal Míšek, interní právník, specialista na dědické plánování ze společnosti Cimpel&partners)

Seminář Svěřenský fond – správa, administrace a daně

Plus networking spojený s  ochutnávkou vín

KDY: 26. 2., 14–19 hod

KDE: Praha

CENA:   2 900, – Kč

Svěřenský fond nestačí založit správně a včas. Je to pouze první krok. Nedílnou součástí úspěchu a celkové odolnosti je následná správa.

Svěřenským správcem může být kdokoli, často je to člen rodiny, kamarád, někdy právník. Svěřenského správce bývá těžké vybrat. Stejně obtížné rozhodnutí může být tuto roli přijmout. Chcete-li být dobrým správcem , svou funkci vykonávat řádně av klidu spát, aniž byste se museli obávat, zda jste něco nepodcenili nebo nezapomněli, pak je dobré řídit se principy řádné správy a vědět jaké základní povinnosti každý svěřenský správce v České republice má.

Správcovstvím a administrací Vás provede Mgr. Eva Hrušková , TEP – jednatelka společnosti Svěřenské fondy a trusty sro

S daňovým svěřenským fondům Vás známí Ing. Matěj Nešleha , daňový poradce a člen Prezidia Komory daňových poradců.

V poslední řadě Vás zveme na networking spojený s ochutnávkou vína od Kristýny Krupkové.