Rádi se s Vámi podělíme o znalosti a zkušenosti, které jsme nashromáždili letitou praxí.

Pozvánka na seminář

Svěřenské fondy v byznysu

Do roku 2014 nebyly svěřenské fondy v České republice používány, jednoduše proto, že v našem právním prostředí neexistovaly. Od té doby jejich počet narůstá, avšak drtivá většina se týká spíše rodinného využití nikoli samotného byznysu.

V zemích, kde svěřenské fondy existují již stovky let, jsou naprosto běžným byznysovým nástrojem.

Na tomto semináři, který připravují společnosti Svěřenské fondy a trusty s.r.o. a PT Trustees, nejprve projdeme základy týkající se svěřenských fondů a poté prozkoumáme, jaké využití nalézají v obchodním kontextu v zahraničí.

Následně projdeme jednotlivá využití a zvážíme, jak si daná řešení stojí v porovnání s dosavadní běžnou českou praxí. České právní a daňové prostředí je specifické, což bude znamenat, že v některých případech pro nás nebude zahraniční řešení fungovat. V jiných případech však nabídne mnohem lepší výsledky než dosud zavedené modely.

Nemůžeme vám slíbit, že na tomto semináři odpovíme na veškeré otázky. Slibujeme však mnoho informací, mnoho “námětů k přemýšlení” a základ, ze kterého lze rozvíjet nová kreativní řešení.

Datum: 8. listopadu

Čas: 13.00 – 17.30

Místo konání: Intercent Business Centre Konviktská 291/24, 110 00 Staré Město

Účastnický poplatek: 4.900, – Kč

Registrace: Registrujte se prosím prostřednictvím e-mailu na: info@trusty.cz

 

Program

 1. Blok: 13.00 – 15.00: Svěřenské fondy – úvod

– Přednáší Eva Hrušková v českém jazyce

 • Co je to svěřenský fond
 • Historie
 • Právní aspekty
 • Praktické využití svěřenských fondů (soukromé/rodinné účely)
 1. Blok: 15.20 – 17.20: Trusts, Business Aspects

– Delivered in English language by James Turnbull LLB., TEP

 • Introduction to business uses. Why trusts make sense
 • Taxation of trusts in CZ (an overview)
 • Practical uses continued

o   Business and Asset Holding Structures

o   Investment Funds

o   Pension Funds

o   Securitisation

o   Corporate Debt

o   Employee Benefit Schemes

o   Employee Welfare Schemes

o   Share Option Schemes

o   Consumer Protection

o   Corporate Escrow

o   Philanthropy / Religion

 • Why Business Trusts don’t work in CZ
 • But. . . How they can work

 

 1. Blok: 17.20 – Otázky a odpovědi, víno, diskuse, brainstorming

Svěřenské fondy a trusty s.r.o.

Společnost Svěřenské fondy a trusty s.r.o. byla založena v roce 2011 a je tak první profesionální společností v oblasti svěřenských fondů založenou v České republice. Společnost sdružuje tým odborníků, který má bohaté zkušenosti s poskytováním trustových služeb zejména českým rodinám v oblasti nastavení správy rodinného majetku a firemního nástupnictví, ochrany majetku, holdingových struktur spravujících rodinné podniky, filantropie a dynastických svěřenských fondů.

PT Trustees

PT Trustees (PTT) je správcovskou společností ve Velké Británii, která byla založena v roce 2012, v po-brexitovém prostředí. Společnost PTT nyní rozšiřuje své působení do zemí EU, kde napříč členskými státy poskytuje služby nezávislého svěřenského správce a úschovy, od roku 2023 začíná působit také v České republice.

Společnost PTT dosud prokázala svou odbornost v poskytování trustových služeb v oblasti maloobchodu, úschovy, letectví, správy majetku a v cestovním ruchu.

Seminář pro svěřenské správce a poradce pod záštitou APRSF.

Tento dvoudenní seminář pořádáme ve spolupráci se společnostmi Deloitte a J&T Family Office pod záštitou APRSF – Asociace pro podporu a rozvoj svěřenských fondů z.s., odborné organizace zabývající se institutem svěřenských fondů v České republice.

Po úspěšném absolvování kurzu porozumíte struktuře, historii a praktickému využití svěřenských fondů v České republice. Seminář Vás zároveň podrobně provede povinnostmi a závazky svěřenských správců.

Seminář je určen pro:

 • Každého, kdo uvažuje o přijetí funkce svěřenského správce anebo už roli svěřenského správce vykonává.
 • Právníky, finanční poradce, notáře a další, kteří mají zájem o základní znalost svěřenských fondů – vhodnou k poskytování poradenství klientům.
 • Kohokoli, kdo by si rád prohloubil znalosti a porozuměl svěřenským fondům v České republice

 

Pro většinu svěřenských správců (v závislosti na zakládací dokumentaci konkrétního svěřenského fondu), může být účastnický poplatek započítán jako legitimní náklad svěřenského fondu, který spravujete.

Pro více informací ohledně obsahu a možnostech registrace, prosím přejděte na podrobné informace k semináři. Seminář běžně probíhá v českém jazyce, avšak na vyžádání jej lze poskytnout též v angličtině. Termín nadcházejícího semináře je plánován na 13. – 14.6. 2022.

Úspěšným dokončením semináře včetně složení závěrečné zkoušky získáte certifikát o účasti a dokončení kurzu schválený APRSF.

„V minulosti jsem se již zúčastnil i jiných školení na téma svěřenských fondů a řadu svěřenských fondů jsme již pro naše klienty také založili. Vaše školení ale hodnotím jako jedno z nejlepších, a to hlavně pro jeho praktický přínos. Během dvou dní jsme měli možnost prodiskutovat pro nás aktuální a konkrétní otázky spojené se zakládáním a správou svěřenských fondů s konzultanty, daňovými poradci i bankéři a díky tomu proniknout hlouběji do celého tématu.“ (Mgr. Michal Míšek, interní právník, specialista na dědické plánování ze společnosti Cimpel&partners)

Semináře pro odborníky

Jedná se o kratší semináře – typicky okolo dvou hodin – které nabízíme advokátům, notářům, daňovým a finančním poradcům. Tyto semináře poskytují odborníkům podrobnější informace o svěřenských fondech v ČR. Zahrnují:

 • Klíčové momenty v historickém vývoji svěřenských fondů
 • Základní informace o svěřenských fondech a jejich pozici v českém právním prostředí
 • Přiblížení současné situace a stavu legislativy včetně daňových otázek při praktickém užívání svěřenských fondů
 • Ukázku konkrétních příkladů z praxe, jak svěřenské fondy pomáhají klientům v České republice a v dalších právních systémech.
 • Klíčové aspekty zakládací dokumentace a její přípravy

Tyto semináře poskytujeme na vyžádání, často pro skupiny (advokátní kanceláře, poradenské společnosti,..). Pro více informací nás prosím neváhejte kontaktovat na info@trusty.cz

Nejbližší seminář pro (nejen odbornou) veřejnost proběhne 2.2.2022 v on-line prostředí.

Semináře šité na míru

Rádi pro Vás nebo pro Vaši skupinu připravíme seminář šitý na míru dle Vašich požadavků. Pro více informací nás prosím kontaktujte na info@trusty.cz