Rádi se s Vámi podělíme o znalosti a zkušenosti , které jsme shromáždili letitou praxí .

MINIKONFERENCE

Svěřenské fondy, moderní strategie ochrany a zachování hodnot

Pokud vás zajímá, jak efektivně chránit a spravovat rodinný majetek, jak jej rozvíjet pro budoucí generace a jak předejít majetkovým rodinným sporům, pak je pro vás tato akce ideální příležitost.

Na konferenci získáte cenné informace o:

 • osvědčených metodách ochrany majetku a strategiích pro jeho udržení,
 • dozvíte se, jak předcházet majetkovým rodinným sporům,
 • nejnovějších trendech v investování,
 • a jako odlehčenou část programu si vychutnáte přednášku o etiketě od Daniela Šmída (v Praze) a přednášku o vyjednávání v podání Radima Paříka z Fascinating Academy (ve Starých Splavech)

Konference mimo jiné nabízí výjimečnou příležitost setkat se s profesionály, kteří sdílejí podobné zájmy, vyměnit si zkušenosti a navázat nové kontakty během ochutnávky vín.

Konferenci pořádáme ve spolupráci s Legals, advokátní kancelář a PRESTON capital a.s.

TERMÍNY:

7. 6. (15–19 hod) / Staré Splavy – Hotel Berg (Lázeňský Vrch 82, 471 63 Doksy – Staré Splavy)

25. 9. (15–19 h) / Praha; WorkLounge Prague (Na Příkopě 14 vstup z Panské 2, Praha 1)

V případě zájmu strávit čas ve welness hotelu Berg, neváhejte kontaktovat recepci hotelu.

CENA: 3.900, – Kč

V ceně konference je občerstvení a degustace vín.
Pro více informací a registrace zde nebo nás kontaktujte na e-mailové adrese krizova@lgls.cz nebo telefonním čísle +420 212 245 872.

Úvod do svěřenských fondů

Plus networking spojený s  ochutnávkou vín

KDY: 4. 6. 2024.; 13 – 19 h

KDE: Praha

CENA:   3 900, – Kč

Jestli uvažujete o tom:

 • jak zachovat svůj majetek,
 • jak jej udržet pohromadě,
 • jak předejít rodinným sporům / dědickým sporům
 • jak majetek ochránit před vnějšími riziky (riziko podnikání)
 • jak předat rodinnou firmu
 • jak ochránit svůj firemní podíl pro neočekávané situace

Pak je pro Vás pravděpodobně vhodný svěřenský fond. Přijďte si poslechnout:

Co to je?

K čemu slouží?

 • Jak funguje a kdy nefunguje?
 • Jaké má využití?
 • V jakých situacích se hodí nejlépe.
 • Jak jej řádně spravovat
 • Jak je to s daněním

Seminářem Vás provede Mgr. Eva Hrušková, TEP – právnička a jednatelka společnosti Svěřenské fondy a trusty s.r.o. a také spoluautorka knihy Svěřenské fondy – krok za krokem.
S daňovou problematikou Vás seznámí Ing. Matěj Nešleha, daňový poradce a člen prezidia daňových poradců.

Na akci bude zajištěno občerstvení, káva, čaj a také networking s ochutnávkou vín od
someliérky Kristýny Krupkové, při kterém bude čas vše podrobněji diskutovat.
Pro více informací a registrace: info@trusty.cz

Seminář pro svěřenské správce a poradce pod záštitou APRSF.

Tento dvoudenní seminář pořádáme ve spolupráci se společnostmi Deloitte a J&T Family Office pod záštitou APRSF – Asociace pro podporu a rozvoj svěřenských fondů zs, odborné organizace zabývající se institutem svěřenských fondů v České republice.

Po úspěšném absolvování kurzu porozumíte struktuře, historii a praktickému využití svěřenských fondů v České republice. Seminář Vás zároveň podrobně provede povinnostmi a závazky svěřených správců.

Seminář je určen pro:

 • Kdo uvažuje o přijetí funkce svěřenského správce anebo už roli svěřenského správce vykonává.
 • Právníky, finanční poradce, notáře a další, kteří mají zájem o základní znalost svěřenských fondů – vhodné k poskytování poradenství klientům.
 • Kohokoli, kdo by si rád prohloubil znalosti a porozuměl svěřenským fondům v České republice

 

Pro většinu svěřenských správců (v závislosti na zakládací dokumentaci konkrétního svěřenského fondu), může být účastnický poplatek započítán jako legitimní náklad svěřenského fondu, který spravujete.

Pro více informací ohledně obsahu a možností registrace prosím  přejděte na podrobné informace k semináři . Seminář běžně probíhá v jazyce, avšak na vyžádání jej lze poskytnout též v angličtině. Termín nadcházejícího semináře je plánován na 28. – 29. 5. 2024.

Úspěšným dokončením semináře včetně složení závěrečné zkoušky získáte certifikát o účasti a dokončení kurzu schválený APRSF.

„V minulosti jsem se zúčastnil i jiných školení na téma svěřenských fondů a řadu svěřenských fondů jsme již pro naše klienty také založili. Vaše školení ale hodnotím jako jedno z nejlepších, a to hlavně pro jeho praktický přínos. Během dvou dní jsme měli možnost prodiskutovat pro nás aktuální a konkrétní otázky spojené se zakládáním a správou svěřenských fondů s konzultanty, daňovými poradci i bankéři a díky tomu proniknout hlouběji do celého tématu.“ (Mgr. Michal Míšek, interní právník, specialista na dědické plánování ze společnosti Cimpel&partners)

Svěřenské fondy v byznysu

Do roku 2014 nebyly svěřenské fondy v České republice používány, jednoduše proto, že v našem právním prostředí neexistují. Od té doby jejich počet narůstá, avšak drtivá většina se týká spíše rodinného využití, nikoli samotného byznysu.

V zemích, kde svěřenské fondy existují již stovky let, jsou naprosto běžným byznysovým nástrojem.

Na tomto semináři, který připravují společnosti Svěřenské fondy a trusty sro a PT Trustees , nejprve projdeme základy týkající se svěřenských fondů a poté prozkoumáme, jaké využití nalézají v obchodním kontextu v zahraničí.

Nakonec projdeme jednotlivá využití a zvážíme, jak si daná řešení stojí v porovnání s dosavadní běžnou českou praxí. České a daňové prostředí je specifické, což bude znamenat, že v některých právních případech pro nás nebude zahraniční řešení fungovat. V jiných případech však nabídne mnohem lepší výsledky než zavedené modely.

Nemůžeme vám slíbit, že na tomto semináři odpovíme na všechny otázky. Slibujeme však mnoho informací, mnoho „námětů k přemýšlení a základ, ze kterého lze vyvinout nové kreativní řešení.

Semináře pro odborníky

Jedná se o kratší semináře – typicky okolo dvou hodin – které nabízíme advokátům, notářům, daňovým a finančním poradcům. Tyto semináře poskytují odborníkům podrobnější informace o svěřenských fondech v ČR. Zahrnují:

 • Klíčové momenty v historickém vývoji svěřenských fondů
 • Základní informace o svěřenských fondech a jejich pozici v českém právním prostředí
 • Přiblížení současné situace a stavu legislativy včetně otázek při praktickém užívání svěřenských fondů
 • Ukázku konkrétních příkladů z praxe, jak svěřenské fondy pomáhají klientům v České republice av dalších právních systémech.
 • Klíčové aspekty zakládací dokumentace a její přípravy

Tyto semináře poskytujeme na vyžádání, často pro skupiny (advokátní kanceláře, poradenské společnosti,..). Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na  info@trusty.cz

Nejbližší seminář pro (nejen odbornou) veřejnost proběhne 2.2.2022 v on-line prostředí.

Semináře šité na míru

Rádi pro Vás nebo pro Vaši skupinu připravíme seminář šitý na míru dle Vašich požadavků. Pro více informací nás prosím kontaktujte na  info@trusty.cz