Prostřednictvím knih, newsletterů a videí se snažíme vzdělávat naše stávající (i potenciální) klienty

Věříme, že jedním z nejlepších způsobů, jak rozšiřovat naše podnikání je vzdělávání veřejnosti v oblasti svěřenských fondů. Co nejvíce vašich dotazů se proto snažíme zodpovědět na našich webových stránkách – zejména v sekci FAQ a také prostřednictvím vzdělávacích newsletterů a článků.

 


Videa

Na téma svěřenské fondy také produkujeme vzdělávací videa včetně nejnovějšího:

 

 

 


Knihy

 

Svěřenské fondy – krok za krokem (James Turnbull a Eva Hrušková)

 

Mnoho běžných lidí má již o svěřenských fondech určité povědomí a hledá další informace.

Zájem je nejen o to, dozvědět se, jak zachovat bohatství, ale také (a možná především) o to, jakým způsobem může svěřenský fond pomoci vlastní rodině.

Předtím, než jsme vydali naši první knihu, neexistoval na českém knižním trhu žádný podobný titul pro laiky – neprávníky. Následně jsme však zjistili, že ji jako velmi užitečnou shledali i samotní advokáti.

Naše kniha je zaměřena na běžného čtenáře a je napsána jazykem, kterému snadno porozumí. Autoři text píší svižnou a zábavnou formou, tak jak jen dané téma umožňuje. Spíše než teorií se zabývají praktickými otázkami.

Kniha nyní vychází v nakladatelství Grada již ve druhém aktualizovaném vydání.

Pokud si přejete knihu objednat, prosím kontaktujte nás. Cena je 379, – Kč plus poštovné.

 

Svěřenské fondy. Institut pro uchování a převody rodinného majetku (JUDr. Barbora Bednaříková)

Členkou našeho týmu je JUDr. Barbora Bednaříková.

Její kniha „Svěřenské fondy. Institut pro uchování a převody majetku“, sleduje historii tohoto institutu od původního římského fideikomisu (resp. svěřenského fondu v anglosaském právním systému) přes tradici rodinných fideikomisů v raně novověkých Čechách a úpravu svěřenství v občanském zákoníku z roku 1811 až po jeho zrušení v roce 1964.

JUDr. Bednaříková se zaměřuje především na svěřenské fondy v anglosaských zemích, které byly zavedeny do quebeckého práva v roce 1994. V českém kontextu je to velice důležité, jelikož quebecký občanský zákoník je přímým modelem právě pro úpravu tohoto institutu v českém občanském zákoníku.

V současnosti se připravuje třetí vydání této publikace. Pro více informací ohledně plánovaného vydání nás prosím neváhejte kontaktovat.