Prostřednictvím knih, newsletterů a videí se snažíme vzdělávat naše stávající (i potenciální) klienty

Věříme, že jedním z nejlepších způsobů, jak rozšiřovat naše podnikání je vzdělávání veřejnosti v oblasti svěřenských fondů. Co nejvíce vašich dotazů se proto snažíme zodpovědět na našich webových stránkách – zejména v sekci FAQ a také prostřednictvím vzdělávacích newsletterů a článků.

 


Videa

Na téma svěřenské fondy také produkujeme vzdělávací videa včetně nejnovějšího:

 

 

 


Knihy

Rozšiřovat vaše znalosti vám pomáháme též prostřednictvím knih:

Svěřenské fondy – krok za krokem (James Turnbull a Eva Hrušková)

Svěřenské fondy představují velice zajímavý a přínosný právní nástroj pro běžného občana, jak si uspořádat rodinné majetkové poměry a vyhnout se problémům do budoucna. Oproti jiným zemím se o možnostech a způsobech jeho využití u nás zatím prakticky nic neví.

Až dosud na trhu neexistoval žádný ucelený zdroj informací zaměřený na širokou veřejnost.

Naše kniha je určena pro běžné lidi (neprávníky) a je napsána jazykem, kterému snadno porozumí. Namísto suché teorie se čtenáře snaží zaujmout nejen nezbytnou teorií, ale poskytuje zejména praktické informace a ukázky z praxe.

Knihu vydalo nakladatelství Grada.

Knihu si je možné objednat již nyní na tomto odkazu.

Zároveň si můžete a tomto odkazu objednat anglickou verzi knihy v podobě e-knihy.

 

Svěřenské fondy. Institut pro uchování a převody rodinného majetku (JUDr. Barbora Bednaříková)

Členkou našeho týmu je JUDr. Barbora Bednaříková.

Její kniha „Svěřenské fondy. Institut pro uchování a převody majetku“, sleduje historii tohoto institutu od původního římského fideikomisu (resp. svěřenského fondu v anglosaském právním systému) přes tradici rodinných fideikomisů v raně novověkých Čechách a úpravu svěřenství v občanském zákoníku z roku 1811 až po jeho zrušení v roce 1964.

JUDr. Bednaříková se zaměřuje především na svěřenské fondy v anglosaských zemích, které byly zavedeny do quebeckého práva v roce 1994. V českém kontextu je to velice důležité, jelikož quebecký občanský zákoník je přímým modelem právě pro úpravu tohoto institutu v českém občanském zákoníku.

V současnosti se připravuje třetí vydání této publikace. Pro více informací ohledně plánovaného vydání nás prosím neváhejte kontaktovat.