Držte krok s posledními novinkami o svěřenských fondech. Čas od času publikujeme na této stránce důležité a zajímavé novinky.

Zábavné a pěkné věci, které můžete udělat prostřednictvím svěřenského fondu – tady je příklad:

Posted on: 22 Úno

Dean Smith byl velmi známým a úspěšným trenérem univerzitního basketbalového týmu v Severní Karolíně. Během své kariéry trénoval mnoho úspěšných týmů a hráčů, včetně slavného Michaela Jordana.

Nyní bude trenér Smith znám také proto, že zanechal svým bývalým hráčům originální důkaz ocenění vzájemné spolupráce. Během svého života založil svěřenský fond. Mimo jiných úkolů, které svěřenský fond plní, nařídil, aby svěřenští správci poslali po jeho smrti, každému z hráčů, které trénoval 200 dolarů s následujícím vzkazem: „Užijte si večeři na počest trenéra Deana Smithe.“ Trenér zemřel v roce 2015 a brzy poté obdrželo mnoho jeho bývalých hráčů následující dopis:

„Pro trenéra Deana Smithe byl každý z hráčů důležitý a výjimečný. V době, kdy plánoval, jak bude naloženo s jeho majetkem po jeho smrti, se rozhodl, že bude pamatovat i na každého ze svých hráčů. Nařídil proto, aby byl po jeho smrti poslán každému z hráčů šek na 200 dolarů s následující zprávou ‚užijte si večeři na počest trenéra Deana Smithe‘.

Proto Vám zasíláme tento šek a prosíme, užijte si večeři.“

Gesto trenéra Smithe je pěknou připomínkou toho, že se svěřenským fondem můžete dělat i neobvyklé věci, jako třeba zajistit příjemné překvapení a hezké vzpomínky.