Držte krok s posledními novinkami o svěřenských fondech. Čas od času publikujeme na této stránce důležité a zajímavé novinky.

Příklad využití svěřenských fondů pro veřejně prospěšné účely

Posted on: 01 Dub

1.4.2019

Společnost Svěřenské fondy a trusty s.r.o. (SFT) by dnes v zastoupení klienta, který si přál zůstat v anonymitě, ráda oznámila, že byl založen Svěřenský fond za účelem správy Io, měsíce Jupitera. Měsíc bude ve svěřenském fondu držen navěky, a to ve prospěch celého lidstva.

Iva Vtipálková, ředitelka vesmírných operací v SFT dnes řekla: “S neustále většími riziky, jako je globální oteplování, znečišťování, ozbrojené konflikty, které ohrožují existenci lidstva na Zemi, je skvělé vědět, že nyní máme, jako lidstvo, vytvořen určitý záložní plán”.

Měsíc je nyní ve správě Io Svěřenského fondu. Svěřenský fond byl založen za veřejně prospěšným účelem, který kromě výhodnější daňové úpravy zajistí, že bude Io měsíc navěky chráněn před vnějším zneužitím.

SFT Spacelabs (což je dceřinná společnost Svěřenské fondy a trusty s.r.o., která se zaměřuje na vesmírné operace) plánuje podniknout na měsíc Io výzkumnou misi. Hlavním cílem bude vztyčení české vlajky na tomto měsíci. “Bude to důležitý krok k legitimizaci a legalizaci uznání našich nároků na mezinárodním poli,” sdělila paní Vtipálková.

Přesný termín mise bude záviset na úspěšnosti crowdfundingové kampaně, ve které chtějí správci nashromáždit dostatečné prostředky na zaplacení vesmírné rakety.
Práce s vizionářskými klienty, kteří vidí ve využití svěřenských fondů takový potenciál k pomoci svým spoluobčanům je velmi potěšující.